

Serije, ki so bile priljubljene pred družabnimi omrežji in so (vsekakor) vredne ogleda
Čeprav nostalgija po devetdesetih letih 20. stoletja (skoraj vedno) prevladuje, je nekaj v zraku – vse več se govori o Y2K nostalgiji. Za mnoge je to popoln čas, deloma tudi zato, ker je to bil čas pred družbenimi omrežji. Nostalgija je opazna na številnih področjih – začenši z modo. Vračajo se (Juicy Couture) žametne trenirke, nizke in oprijete kavbojke, pa tudi čevlji s platformo. Tudi v svetu ličil opažamo Y2K trende – senčilo v živih barvah je znova kul.
Ko govorimo o kulturi, čeprav pozorno spremljamo vse filmske in televizijske premiere, razmišljamo tudi o favoritih izpred približno dvajsetih let. Te serije so dokazale, da so še danes aktualne, ne glede na žanr, o katerem govorimo. Nekatere med njimi so bile prave pionirke, ko gre za tematiko. Zato v tem besedilu izpostavljamo priljubljene serije iz zgodnjih 2000-ih, ki jih še vedno radi gledamo. To so serije, ki so bile priljubljene pred družbenimi omrežji, a prav o njih se zdaj največ govori prav tam.
The Sopranos
Serija s kar 21 nagradami Emmy, serija, ki je ustvarila povsem nov žanr – The Sopranos. Če do zdaj niste verjeli, da lahko navijate za šefa mafijske družine, spoznajte Tonyja Soprana (James Gandolfini). Ta serija je bila pionirka v tem, da je za glavnega junaka postavila pravega anti-junaka (ki ga nekako vseeno vzljubimo). Pred njo je bilo najpomembneje, da je glavni lik utelešenje dobrote, nato pa je prišel David Chase in spremenil pravila igre. Ta gangstersko-družinska drama sodi med najbolje ocenjene – in najbolj ljubljene – serije vseh časov. Tako kot mnoga kakovostna dela je še boljša ob drugem (tretjem, četrtem…) ogledu.
Breaking Bad
Ustvarjalec serije Breaking Bad je izjavil, da te serije ne bi bilo, če ne bi bilo The Sopranos. Ta izjava je drzna, a tudi resnična. Pred Walterjem Whitom (Bryan Cranston) je bil Tony Soprano. Oba sta popolnoma neprivlačna, a vendar sta lika, za katera nekako navijamo (priznajte – tudi vi). V seriji Breaking Bad spremljamo Walterja, učitelja kemije, ki izve, da ima raka. Da bi finančno preskrbel svojo družino, se odloči uporabiti svoje znanje kemije na nekoliko manj zakonit način in poišče pomoč pri svojem učencu Jesseju (Aaron Paul). Ta igralski dvojec še danes sodeluje (imata svojo znamko mezcala) in s tem prijateljstvom smo naravnost obsedeni.
Mad Men
Serija Mad Men je prava “workplace drama”, h kateri se vedno znova vračamo. Tisto, kar jo dela posebno, je neverjetna natančnost pri zgodovinskih podrobnostih. Od medosebnih odnosov, mode in ličil, pa do poslovne dinamike – ta serija odlično prikazuje šestdeseta leta prejšnjega stoletja v Ameriki. Brez Mad Men ne bi bilo serije Suits in mnogih drugih. Bonus točke: z vsakim naslednjim ogledom je še boljša (ste že opazili vzorec?).
Gilmore Girls
Serija Gilmore Girls je ena najbolj udobnih serij, ki jo gledamo znova in znova. Čeprav je absolutna nuja v jesenskih mesecih, si jo lahko ogledamo kadarkoli. Družinski odnosi med Lorelai in Rory, večeri pod odejo z nezdravo hrano in filmi, sprehodi po hladnih ulicah Stars Hollow-a ter neskončne skodelice kave. Vzdušje in moda v tej seriji sta prava poosebitev estetike zgodnjih 2000-ih, zato je vedno na našem seznamu za ogled – ne sprašujte, kateri ogled po vrsti.
Članek je prevzet s portala Journal.rs
Foto: IMDb / Instagram (@madmenpics_)