To so slovenski popotniki, ki nas navdihujejo za naše naslednje pustolovsko popotovanje
To so slovenski popotniki, ki nas navdihujejo za naše naslednje pustolovsko popotovanje

To so slovenski popotniki, ki nas navdihujejo za naše naslednje pustolovsko popotovanje

Najlažje je pri turistični agenciji rezervirati počitnice in dati vse štiri od sebe, a nekateri potrebujemo nekaj več. Tisti, ki imajo v sebi kaj pustolovskega duha, se potovanj lotevajo povsem drugače. Začne se pri izbiri destinacije, ki je običajno manj obljudena in turistično manj priljubljena. Nadaljuje z načinom potovanja, ki je bolj počasen, bolj lokalno in trajnostno usmerjen. Zaključi se z izkušnjami, ki so veliko bolj bogate, pristne in edinstvene. To niso potovanja za vsakogar in vsekakor to ni dopust na katerem bi se odpočili od službenih obveznosti. Za mnoge je to ideologija in celo način življenja.

Kdo so torej Slovenci hrabrega srca in odprtih glav, ki raziskujejo svet z radovednostjo? Kdo so pustolovci in nomadi, ki nas navdihujejo s svojim videnjem sveta? Kdo so globetrotterji, ki z nekonvencionalnim načinom potovanja premikajo meje ustaljenega in poznanega? Predstavljamo slovenske popotnike avanturističnega duha.

Luka Zevnik – SloBackpacker

Ko smo omenili potovanje kot način življenja, smo v mislih imeli Luka Zevnika. Je namreč vse drugo kot običajni turist, Luka je eden od treh Slovencev, ki so prehodili zelo zahtevno in nevarno, 3500 kilometrov dolgo, Apalaško pot. Hodil je pol leta (182 dni), prečkal 14 zvezdnih držav, uničil 5 parov čevljev in trikrat skoraj umrl. Na njegovem YouTube kanalu si lahko pogledate celoten dokumentarec iz neverjetne poti. Pravkar se je lotil novega podviga in sicer se je ta teden podal na 4265 kilometrov dolgo Pacifiško peš pot, ki se razteza dobesedno skozi celotne Združene države Amerike. To enkratno življenjsko pustolovščino je začel pri Mehiški meji, končal pa jo bo nekaj mesecev kasneje na meji s Kanado.

Samantha Saražin – SamyOnTheGo

Pustolovka z veliko začetnico! Samantha Saražin je s svojim možen dala odpoved in se z družino odpravila na neskončno potovanje. Zase pravi, da živi sanje, lovi svobodo in živi po načelu “tukaj in zdaj”. Trenutno z avtodomom potujejo po Evropi in preko svojega Instagrama delijo čudovite utrinke z bolj in manj obljudenih poti. Najbolj pa nas navdihuje njih sanjaški pogled na svet, ki v nas prebudi željo po povsem neobičajnem življenju. “Življenje na poti nam ponuja neskončne možnosti in izkušnje, ki jih v udobju stanovanja verjetno ne bi imeli. V avtodomu imamo omejeno prostora in tudi takrat, ko smo sitni, je narava najboljša odločitev,” je zapisala Samantha.

Katarina in Rok Hočevar – Lahkih nog naokrog

Običajen par, ki potuje na neobičajen način? Ali pa ravno obratno! Katarina in Rok sta mlada popotnika, ki se rada podata na daljša raziskovanja sveta, a tudi, kadar uživata bolj konvencionalno življenje, sta pogosto na poti. Motivira ju zemljevid sveta, ki sta ga namesto televizorja na roke narisala na svojo steno. Njun blog Lahkih nog naokrog je zbirka njunih dogodivščin širom sveta, je zbirka nasvetov in zemljevidov s priporočili. Njun pogled je, da za potovanja ne potrebuješ bogastva, le znajti se je treba. Zato najpogosteje potujeta z najmanjšimi možnimi stroški, saj to pomeni, da se lahko naokrog podata pogosteje. Obožujeta naravo, zato boste na njunem profilu uživali v čudovitih razgledih, skritih kotičkih, gorah in slapovih.

 

Andreja Počkaj

Solo popotnica, ki se vsake destinacije loti z veliko mero navdušenja in brez velikih pričakovanj. Tudi tiste bolj turistične destinacije, kot so Peru, Singapur, Italija, Bolivija in New York zna predstaviti na način, ki izraža pristnost in raznolikost izbrane lokacije. Še raje pa se Andreja Počkaj, sicer strokovnjakinja za sodobne oblike komunikacije ter ljubiteljica kulture in vsega lepega, odpravi raziskovat manj znane kraje. V zadnjih mesecih nam je tako skozi svoje radovedne oči predstavila Albanijo, Ugando, Ruvando, Romunijo, Estonijo in Latvijo. Je tudi soustvarjalka podkasta Ta nori svet.

Nina Plantan

Ko te preganja wandelust ali lušt po vandranju, potem je lahko tvoj Instagram profil hitro videti kot ta, ki ga ustvarja Nina Plantan. Popotnica v iskanju Je ne Sais quoi se je pravkar vrnila iz očarljivega Uzbekistana, sicer pa so ji pri srcu dežele Bližnjega vzhoda in Sredozemlja. S partnerjem sta prepotovala že veliko sveta, vedno na način, da se čim bolj integrirata v lokalno življenje, in destinacije doživita v čim bolj počasnem tempu, čim bolj pristno. Njen Instagram je poln inspiracije za neukrotljiv popotniški duh, utrinkov, nasvetov in misli, ki se ji utrnejo ob spoznavanju različnih kultur.

Sanja Macur

Potovanja doživlja tako kot življenje nasploh – z vsem srcem! Sanja Macur je neomajna inspiracija za svoje sopotnike (kot svoje Instagram sledilce imenuje sama), tako s popotniškimi utrinki kot tudi svojo življenjsko energijo. V njenem fokusu so vedno ljudje in njihove zgodbe, šele nato pride na vrsto sama destinacija. Ne glede na to, ali se potepa po daljnih in eksotičnih deželah, kot sta Indija in Maroko, ali raziskuje nam bližnje kraje ter lepote Slovenije, z izjemnim čutom za dojemanje in pripovedovanje vedno postreže z zanimivostmi in uvidi, ki jih na socialnih omrežjih res redko zasledimo. Utrinke z njenih popotniških doživetij si lahko ogledate tudi na YouTube kanalu.

Kaja Strniša

Del ekipe BRST psihologija, ustvarjalka YouTube kanala in bloga Brstologija, Kaja Strniša je strastno radovedna popotnica. Njena želja po odkrivanju krasot sveta so jo ponesla že na vse kotičke naše oble, v zadnjem času pa smo lahko spremljali njeno pot po Novi Zelandiji, Indoneziji in Ugandi. Navdahnile vas bodo predvsem čudovite fotografije iz dih-jemajočih lokacij, ki si jih želimo čim prej obiskati. Ob njih pa pogosto najdemo tudi misli o življenju, ki se Katji utrnejo ob doživetjih in ki nam dajo motivacijo ter hrano za razmislek.

Katja Kozlevčar

Izvršna urednica Journala je sodobna nomadka, ki že več let potuje v spremstvu svojega prenosnega računalnika, večinoma v solo izvedbi. Med drugim je do sedaj svojo digitalno pisarno vzpostavila iz Vietnama, Kambodže, Laosa, Kolumbije, Turčije, Španije, Tajske, Anglije in Iraka. Katja Kozlevčar v svojih popotniških utrinkih išče manj obljudene kotičke ter poudarja, da se je včasih treba “izgubiti”, da bi našli tiste res posebne kraje in izkušnje. Skozi svoje zgodbe želi približati nekonvencionalen način življenja in nas navdahniti za več poguma in pristnosti. Ravnokar se je vrnila s potovanja po Japonski, v kratkem pa načrtuje roadtrip po Balkanu. Spremljate jo lahko tudi na njenem YouTube kanalu Where`s the Party?

Naloži več
Zapri