Navdihujoče literarne kavarne po Evropi: Kje pisati in brati ob dobri kavi
Navdihujoče literarne kavarne po Evropi: Kje pisati in brati ob dobri kavi

Navdihujoče literarne kavarne po Evropi: Kje
pisati in brati ob dobri kavi

Evropa je celina, bogata s kulturo in zgodovino, njene literarne kavarne pa predstavljajo popolne kotičke za vse, ki iščejo navdih ob skodelici dobre kave. Ne glede na to, ali ste pisatelj, ki išče mir, ali bralec, željan zanimivega branja – te kavarne ponujajo edinstveno vzdušje, ki spodbuja ustvarjalnost in razmislek.

To so tri posebej navdihujoče literarne kavarne, ki bi jih moral obiskati vsak ljubitelj književnosti.

Literarna kavarna ali – kjer se ob kavi najbolje piše

Café de Flore / Pariz, Francija

Café de Flore, ki se nahaja v srcu Saint-Germain-des-Prés, je ena najznamenitejših literarnih kavarn v Parizu. Odprta je bila v 80. letih 19. stoletja. Bila je priljubljen kraj mnogih znanih pisateljev in intelektualcev, med njimi Jeana-Paula Sartra in Simone de Beauvoir. Ambient Café de Flore izžareva starinski čar z rdečimi barskimi stoli, lesenimi paneli in ogledali, ki ustvarjajo toplo in navdihujoče okolje. Ob klasiki, kot sta cafe au lait ali rogljiček, lahko ure in ure uživate v pisanju ali branju, obdani z duhom velikih književnikov.

Caffè Florian / Benetke, Italija

Ustanovljena leta 1720 je Caffè Florian najstarejša kavarna v Italiji in prava institucija v Benetkah. Nahaja se na znamenitem Trgu svetega Marka in ni le kavarna, ampak avtentičen muzej umetnosti in zgodovine. Skozi stoletja je privlačila pisatelje, kot so Lord Byron, Charles Dickens in Marcel Proust. Notranjost kavarne krasijo bogate freske in zlat okras, kar ustvarja navdihujoče okolje za pisanje. Obisk Floriana pomeni potop v svet, ki je bil stoletja središče umetniškega in intelektualnega življenja Benetk.

Café Central / Dunaj, Avstrija

Café Central na Dunaju ni znan le po svoji impresivni arhitekturi iz časa Avstro-Ogrske, ampak tudi kot središče intelektualne elite že od odprtja leta 1876. Ta kraj ni zgolj kavarna, temveč kulturno središče, ki je privlačilo velikane, kot so Trocki, Freud in Zweig. Njegovi visoki stropi in baročni okrasi ustvarjajo vzdušje, ki kot da šepeta zgodbe preteklosti. Ponujajo pa tudi popolno kuliso za vsakega pisatelja, ki išče navdih, ali bralca, zatopljenega v knjigo. Obisk Café Centrala pomeni uživanje v kavni kulturi, ki jo tam negujejo že več kot stoletje, ob izvrstni ponudbi tradicionalnih avstrijskih sladic.

Članek je prevzet s portala Journal.rs

Foto: Instagram (@cafecentralwien, @lecafedeflore, )

Naloži več
Zapri